Alaska 2010

IDITAROD 2010 - odstoupení ze startu

S politováním musím oznámit své rozhodnutí týkající se startu v závodě: Iditarod Trail Invitational 2010. V polovině měsíce únor mi bylo potvrzeno virové onemocnění mexické chřipky, zvané též jako A1/H1N1. Tato zpráva sebou bohužel přinesla velké zdravotní komplikace znemožňující mi start v tomto extrémním závodě. 

Po důkladném zvážení všech okolností jsem se rozhodl informovat o svém zdravotním stavu pořadatele závodu a své místo ve startovní listině nabídnout jinému sportovci z pořadníku náhradníků. Riskovat nenadálé komplikace v ledových pustinách kde prakticky neexistuje žádná okamžitá pomoc se jevilo v tu chvíli jako obrovský hazard.

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

Rád bych uvedl na pravou míru vyjádření o způsobu zdolání závodu Iditarod. Trasu 350 mil chci absolovovat pěšky a interpretace po vlastní ose a vlastními silami byla nesprávně zveřejněná jako vyjádření pěšího pohybu. Nebudu tedy ani prvním Čechem v závodu Iditarod, jak by mohlo být z některých článků v tisku apod. chápáno, ale chci následovat Jana Kopku, který zde byl již dvakrát. Trasu 1100mil dokonce v roce 2007 na kole absolutně vyhrál a já bych si nedovolil jeho obrovský sportovní a lidský výkon nikterak zpochybnit.

Vítejte na mém webu

Zdravím,

v současné době probíhá příprava webové prezentace pro závod zvaný Iditarod Trail Invitational 2010.

Iditarod Trail Inivtational je považován za nejtěžší vytrvalostní závod na světě v těch nejtěžších podmínkách. Od roku 1983 se k závodu psích spřežení, které tuto vzdálenost dokáží urazit za necelých 9 dní,  přiřadil i závod jednotlivců: na kole, na lyžích, pěšky.  Mým cílem je zdolat tuto trasu jako první Čech pěšky/během. 

Závod se jezdí od roku 1973 na památku události z roku 1925. Tehdy v lednu zemřela ve městě Nome holčička. Lékař sice zjistil, že příčinou smrti byl záškrt, ale nedokázal zabránit jeho bleskovému rozšíření. Epidemie udeřila plnou silou mezi Eskymáky na východní výspě Aljašky. Očkovací látka však byla až v Anchorage. Letadlo nemohlo kvůli špatnému počasí vzlétnout, a tak úřady sestavily improvizovanou štafetu ze dvaceti psích spřežení. Drahocennou zásilku se podařilo za šedesátistupňových mrazů ve sněhové bouři doručit a zachránit život mnoha lidem.

Anketa

Líbí se Vám tyto stránky?

Novinky

02.04.2010 12:59

Ultramaraton run

První jarní pokus o zdolání 6 hodinového běhu v Brně zůstal nepokořen. Zdravotní komplikace z února si vybraly svoji daň, a tak jsem raději po 3hod 12min. a 32,5km raději závod přerušil. Další reparát mě čeká 24.4. v Nitře, kde již snad bude vše OK a zaútočím na nějaký...
03.01.2010 14:28

1000 Mil trans Czecho-Slovakia

je to extrémní cyklistický a běžecký závod vlastními silami, bez podpory. Jedná se o ohromné dobrodružství, které zažiješ v panenské přirodě Českých a Slovenských pohoří. Potkáš mnoho překážek fyzických i psychických, které budeš muset překonat.  Zasloužené vítězství, dosažení cíle, pocit...
26.11.2009 08:23

LISTOPRĎÁK

Pod hradem Helfštýnem se pod záštitou Města Lipník nad Bečvou konal v sobotu 21. listopadu 2. ročník podzimního běhu Listoprďák 2009. Stejně jako v loňském roce se závodníci i diváci museli v okolí Týna nad Bečvou potýkat s rozmary počasí. Přesto se na start sjela největší konkurence v historii a...
24.08.2009 06:09

YESenický maraton

.... no problém. Tak zněl slogan tohoto Nejvýše položený horský maraton v České republice. Zde jsem pro Vás připravil článek o průběhu celé akce, který najde  zde...
10.08.2009 17:08

Montenegro 2009

Právě jsem se vrátil z akce nazvané Montenegro 2009, která proběhla od 31.7. - 9.8.2009. Jednalo se o desetidenní cyklistickou tour po Černé Hoře, převážně ve vnitrozemí. Cílem je otestovat v kopcích fyzickou připravenost a makat na jejím zlepšení. Podrobnější info z akce zde...
17.07.2009 22:02

Expediční fond - úspěch

Tento projekt bojoval s dalšími uchazeči o finanční dotaci na webu Hedvábné stezky a jejím Expedičním fondu: ÚSPĚŠNĚ!! Více zajímavostí o přihlášených a vítězných projektech 6. kola najdete na https://www.expedicnifond.cz
16.07.2009 17:07

Webová prezentace byla spuštěna

Dnes byla spuštěna moje nová webová prezentace. Zdravím všechny návštěvníky tohoto webu, který vás bude informovat o všem co se odehrává během přípravy na závod napříč Aljaškou. Tyto webovky vám budou pravidelně přinášet spoustu zajímavostí nejen z mého tréninkového deníčku, ale i užitečných...

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode